Tisková zpráva: FERGO nyní dává šanci nováčkům v oblasti IT

Férové tržiště FERGO se rozhodlo spojit své síly s programátorskou školou Green Fox Academy, díky které bude moci snáze rozvíjet svůj projekt po IT stránce.


Tím se FERGO stalo Golden partnerem akademie a zařadilo se mezi společnosti, které dávají prostor absolventům rekvalifikačních IT kurzů z Green Fox Academy a nadějným talentům, které chtějí vstoupit do světa IT a technologií a zatím nemají dostatek praxe. 

„Partnerství s Green Fox Academy je pro nás součástí dlouhodobějšího plánu, na průběžné posilování vnitřního týmu firmy. Výhodu vidíme především v tom, že již v průběhu pětiměsíčního kurzu s budoucími absolventy přímo komunikujeme a řešíme s nimi technologie i hlavní hodnoty projektu, které na trh přinášíme. Potkáme zde skvělé lidi, kteří dostanou podporu ve vzdělání a mentoring v mnohem hlubší rovině, než bychom jim v našem hekticky rostoucím startupu mohli věnovat v běžném provozu,“ osvětlil význam spolupráce Samuel Hornek, CEO projektu FERGO, kde zároveň vede tým vývojářů.

FERGO je férové tržiště a vyhledávač nabídek, který dává prostor menším lokálním výrobcům a producentům, aby mohli v online prostředí rovnocenně soutěžit se zavedenými a momentálně silnějšími konkurenty. Princip férovosti se v celém projektu podepisuje jednak nastavením podmínek se zapojenými projekty, které nejsou zatíženy žádným paušálním poplatkem a za služby platí pouze v případě dokončených nákupů, ale také tím, že čtvrtinou svých příjmů FERGO přispívá na dobročinné účely.

Technologická škola Green Fox Academy sídlí v Praze a Budapešti a zaměřuje se na organizaci rekvalifikačních kurzů v oblasti programování v mnoha programovacích jazycích. Svým absolventům také pomáhají zprostředkovat nové uplatnění v jejich novém oboru.

Více o férovém tržišti FERGO najdete na www.fergo.cz.