Domácí kompostování je snadné a má mnoho výhod. Proč byste do toho měli jít?

Potravinový odpad může, v závislosti na stravovacích návycích, ročním období, bydlišti a dalších faktorech, představovat 20 až 60 % hmotnosti kontejnerů a popelnic.


Tento odpad do nich přitom vůbec nepatří. Zkuste domácí kompostování a vyrobte z něj něco užitečného. 

Kompostování má na našem území velkou tradici, podstatě nejstarší v Evropě. První kompostárna s řízenou technologií začala fungovat již v roce 1912. Je to jeden z nejlepších způsobů, jak se zbavit biologického odpadu bez zatížení životního prostředí a získat surovinu, která se dá dobře využít. 

Pomozte světu, aby byl zelenější

Proč pravidelně kompostovat a odděleně shromažďovat biologicky rozložitelný odpad? Důvodů je hned několik. Tím prvním je snížení množství takového odpadu na skládkách. Když končí jako součást směsného odpadu na skládce, dochází při rozkladu k úniku skládkového plynu, který obsahuje velké množství metanu – skleníkového plynu. S tím je spojena také ekonomická výhodnost, protože se výrazně sníží množství směsného komunálního odpadu, jehož odstraňování stojí zemi nemalé peníze. Když není vytříděn, může rozložitelný odpad tvořit až 41 % komunálního odpadu. 

Další velkou výhodou je vznik velmi kvalitní suroviny, která dokáže zlepšit vlastnosti půdy. V naší zemi trpí čím dál větší plocha zemědělské, ale i jiné, půdy nedostatkem organické hmoty a snižuje se poměr základních živin (fosforu, draslíku). Ty se sice do půdy dostávají prostřednictvím minerálních živin, ale v půdě se špatně navazují a brzy odtékají s povrchovou vodou.  

A ještě existuje jeden důležitý argument, který plyne z evropské směrnice, jež nařizuje snížení množství biologického odpadu na skládkách. V roce 2020 má toto množství dosahovat maximálně 35 %, ale zatím tento cíl naplněn není. 

Co potřebujete ke kompostování doma?

Kompostováním vlastního potravinového odpadu získáme skvělou výživu pro své rostliny. A jde to i doma. Potřebujete jen nádobu na domácí kompostování, kterou lze koupit nebo pro začátek vyrobit. Na internetu je spoustu návodů, jak na to. Stačí třeba pár kýblů od malování. 

V případě, že si chcete koupit již hotový kompostér, máte několik možností. V prvním případě můžete jít cestou aerobního zpracování, kdy pořídíte tzv. vermikompostér – velký hit současnosti. Zpracovávají organický odpad pomocí žížal, přičemž nejvhodnější jsou kalifornské. Pokud se správně staráte, nic nikde nezapáchá ani neláká hmyz. Můžete odebírat menší množství kompostu i hnojiva průběžně a nečekat na naplnění celé nádoby kompostem. 

Další variantou jsou kompostéry na principu japonské bakterie Bokashi. V tomto případě jde o fermentovaný substrát, který je složen z pšeničných otrub, špaldových plev, třtinové melasy, vápence s korálovými řasami, vody a mikroorganismů. Nádoba se naplní odpadem, přidají se bakterie Bokashi a celé se to vzduchotěsně uzavře. V nádobě nesmí zůstat vzduch. Šťáva, která vzniká, je vhodná jako hnojivo, ale rozředěná, jinak je příliš silná a mohla by rostlinám uškodit. 

Další možnost představují automatické kompostéry, které pohání elektřina. Kompost zpracovávají postupným mícháním, provzdušňováním a zahříváním asi dva týdny. Tato varianta je sice finančně nejnákladnější, ale pak už vás v podstatě nečeká žádná práce. 

A jak s kompostováním začít, když o něm nejste ještě stoprocentně přesvědčeni? Zkuste si nejdříve nějaký jednoduše vyrobit a teprve pokud vás to chytne, investujte do nějakého designového, který lépe zapadne do vašeho domova. Kalifornské žížaly seženete snadno, jsou různá sdružení, kde lidé nabízí přebytek žížal zdarma, nebo za menší poplatek. Na internetových mapách najdete také komunitní kompostéry, které by pro vás mohly být alternativou v případě, že vlastní kompost nechcete nebo nemůžete mít.