Božská Mana jako alternativa běžného stravování?

Žijeme v uspěchané době, často si říkáme, proč nemá den víc hodin, abychom vše stihli.

Kolikrát večer přijdeme domů a uvědomíme si, že jsme za celý den nic nesnědli nebo jsme do sebe v rychlosti naházeli páté přes deváté. Tělo jsme přes den huntovali stresem, neustálým pobíháním, litry kávy, ale zapomínáme, že aby tenhle nápor zvládalo, musíme ho zásobovat kvalitními živinami a dodávat mu energii. Instantní řešení našich každodenních stresů zatím nikdo nevyvinul, možností, jak se rychle a kvalitně najíst a zároveň se nešidit však naštěstí pár existuje. Na Fergo můžete koupit několik zajímavých produktů. Ochutnali jste třeba Chytrou kaši nebo jídlo v prášku?

Jak jsem poznala Manu

Manu jsem zaregistrovala před několika lety. Kolegyně si přinesla do práce nápoj starší generace Mark 4. Byla naprosto nadšená, že nemusí vařit. Klinické testy, zda celá září díky Maně nebo mladšímu milenci, ale nikdo nedělal (na rozdíl od studie nízkého glykemického indexu nápoje a dalších). Mě tehdy představa míchání prášku s olejem a vodou nijak zvlášť nezaujala. O pár let později mi trhali zub moudrosti. Děsila mě představa, že mi muž vaří kašičky, které za stálého míchání vyliju do záchodu. Jíst pár týdnů zmrzlinu sice znělo fajn, ale jaksi se to neslučovalo s blížícím se zahájením operace bikini. Cestou od zubaře jsem se stavila v obchodě, kde jsem uviděla již hotový nápoj Mana. Řekla jsem si, že to by vlastně mohlo být docela dobré řešení a dala jsem instantnímu jídlu šanci. Mana mi docela zachutnala a v mém jídelníčku si získala stálé místo.

Konec dojmů, je čas na fakta

Společnost Heaven Labs, která Manu vyrábí, založil roku 2014 podnikatel Jakub Krejčík doma v kuchyni. A pak že tam muži nepatří! Od té doby uplynulo již šest let a jeho instantní jídlo si získává stále více příznivců, portfolio výrobků se dokonce rozšířilo o rostlinný burger. 

Ale zpět k nápoji. Dle výrobce se jedná nutričně kompletní rostlinnou potravinu, která dodá veškeré živiny, aby tělo správně fungovalo

Obsahuje:

  • 42 esenciálních nutrientů (fancy výraz pro živiny, které jsou nezbytné ke správnému fungování organismu, takže vitamíny, minerály, aminokyseliny, mastné kyseliny),
  • 6 zdrojů rostlinných proteinů (izolovaná sójová a hrachová bílkovina, ovesný, konopný a rýžový protein a protein ze sladkovodní řasy),
  • 6 zdrojů tuku,
  • 8 zdrojů vlákniny.

Kompletní složení naleznete na webových stránkách Many. I přes dlouhý seznam chemické hantýrky však můžete být klidní, nápoj i prášek Mana jsou z 99,5 % složeny z přírodních surovin. Mana je svým složením vhodná i pro vegany. Mnohé z vás také potěší, že výrobek neobsahuje laktózu. Vyskytují se však alergeny lepek a sója, ale nezoufejte, na bezlepkové variantě se pracuje.

Jdete do toho?

Velkou výhodou je, že funguje jako pohodlné a rychlé řešení, když vás přepadne hlad. U nové generace Mark 6 se už olej nepřidává, stačí smíchat prášek s vodou nebo si koupit již hotový nápoj. Také už se nemusíte spokojit s neutrální příchutí (i když se s ní dá experimentovat třeba přidáním banánu nebo sezonního ovoce), ale můžete zvolit i čokoládovou variantu. Rozhodně stojí za vyzkoušení. 

Osobně si nedovedu představit, že bych se vzdala pestré stravy a dlouhodobě žila jen na tekuté stravě, ale každému vyhovuje něco jiného. Manu bych ale nezatracovala, představuje skvělou alternativu, když nemáte na jídlo moc času, nechce se vám vařit nebo třeba jedete na stanovat do hor a představa těžké krosny vám kazí náladu. Zkuste ji a uvidíte, koupit ji můžete i na Fergo.