Šikana v práci: v době koronavirové ošemetné téma

Nejistá doba, nejistá práce... Jak z toho ven, pokud se vám v práci nelíbí?

Tématem posledních měsíců bohužel není pouze covid-19, ale také stoupající nezaměstnanost. Ti, kteří práci nemají, ji hledají, a ti, kteří ji mají, se jí koukají dobře držet. Ale jak se zachovat v situaci, kdy se ve své práci člověk necítí dobře, nebo je přímo šikanován? Odpověď a možnou pomoc nabízí projekt Nenech to být.

Šikana může mít mnoho podob, a rozhodně se nejedná o opominutelný problém. Je dlouhodobá, cílená, zastrašující a ponižující, a právě v takovém abstraktním spektru můžeme najít všechny její projevy. Ať se jedná o psychické nebo fyzické ubližování druhému člověku, vždy je náročné ji zažívat, ale ještě náročnější jí čelit.

Věděli jste, že 19 % zaměstnanců se setkává se šikanou na pracovišti?

Právě tomu se věnuje projekt Nenech to být, který se zaměřuje na šikanu hned ve dvou možných prostředích, ve školách i v práci. Prostřednictvím on-line platformy NNTB.cz může kdokoliv, žák i zaměstnanec, napsat anonymní upozornění, které bude následně pracovníky projektu předáno pověřené osobě školy nebo firmy. Těm bude následně nabídnuta konzultace, jak problém řešit a jak dál postupovat.

Jenže když je krize…

Situace se však komplikuje v okamžiku, kdy je řešení konfliktů se stávajícím zaměstnavatelem ztížené nepříznivou situací na pracovním trhu, které nad zaměstnancem visí jako pomyslný Tantalův balvan. K datu 30. 9. 2020 stoupla průměrná nezaměstnanost v hlavním městě, tj. lokalitou s průměrně nejnižší nezaměstnaností, na 3,4 procenta, v ostatních krajích se pohybuje mezi 2,7 a 5,4 procenta. Vliv covidu-19 na vesměs veškeré oblasti trhu je zkrátka nepřehlédnutelný.

Právě faktory, jako jsou šikana a hrozba ztráty zaměstnání, se podílejí na tlaku, pod nímž se můžeme v zaměstnání cítit, a jednoznačně nepřispívají našemu duševnímu stavu. Měli bychom se proto snažit konstruktivně řešit nepohodu na pracovišti i v této době a nerezignovat na řešení těchto problémů. Přeci jen, zdraví máme jen jedno, psychické i fyzické.

Jsme fér k zaměstnancům i zaměstnavatelům

Hodnoty, kterými duševní zdraví a přátelské pracovní prostřední jsou, zastává i projekt FERGO. Vzájemný respekt mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem je důležitý jednak pro vytvoření klidného pracovního prostředí, jednak pro odvádění dobré práce, ze které budeme mít dobrý pocit. Právě takto orientované pracovní nabídky najdete pod odkazem FÉR PRÁCE, kde najdete například Lékaře bez hranic a mnoho dalších zaměstnavatelů, kteří nabízí práci s nepochybnou přidanou hodnotou.

A pokud byste si ale přáli pracovat pro zastřešující projekt, který naopak pomáhá hledat zaměstnance a zákazníky dalším fér projektům, rádi vás přivítáme v týmu FERGO!