Tisková zpráva: MFL se mění

Férové tržiště dosud známé pod názvem My Fair Landia od základů mění svou identitu a stává se z něj FERGO.

Nové online tržiště FERGO slibuje férový přístup malým prodejcům

Férové tržiště dosud známé pod názvem My Fair Landia od základů mění svou identitu a stává se z něj FERGO. Projekt si od tohoto kroku slibuje především lepší porozumění a čitelnost svým aktivitám v široké společnosti. S přejmenováním se samozřejmě váže i kompletní změna vizuální identity. 

„O potřebě změnit název a celkově rebrandovat náš projekt mluvíme již rok a půl a nyní jsme našli ten pravý název, který je jednoduchý, zapamatovatelný, přesně reprezentuje naše hodnoty a ještě dokáže být srozumitelný v celém světě,“ objasnil vznik nového názvu co-founder projektu a jeho CEO Samuel Hornek. 

Celý tým pod značkou FERGO buduje férové tržiště, na kterém mají i malí lokální prodejci, výrobci a producenti prostor férově a rovně soutěžit na trhu. Vstupem do projektu tak získávají prostor pro nabízení svých produktů široké veřejnosti v online světě, a také marketingovou podporu. Tím mohou vyrovnat své síly s mnohem většími a známějšími hráči na trhu a zaplnit tak pomyslnou nevýhodu, kterou proti nim mohou mít. 

Mezi další přidané hodnoty pro prodejce i kupující patří i fakt, že FERGO vyplácí čtvrtinu svých příjmů na dobročinné projekty, které si firmy a uživatelé sami vybírají. Prodejci navíc platformu využívají zdarma a platí jen když něco skutečně prodají.

„Nový název má pak ještě hlubší symboliku, kterou jsem pochytil v USA, kde jsem dlouho studoval a věnoval se sportu. Když tam hrajete kolektivní sport a jste již výrazně lepší než ostatní, řekne se ‚Fair go mate, let the others play‘, což v podstatě znamená, že máte dát prostor ostatním menším či slabším hráčům. A přesně to ve FERGO děláme. Tvoříme férové tržiště, kde mají šanci soutěžit na trhu i menší lokální výrobci. Plánujeme toho ale mnohem víc. Asi všichni víme, že trh je dnes už na hodně místech ohnutý a téměř monopolní. My věříme, že tohle můžeme změnit jen my všichni dohromady. Pokud chceme rovné příležitosti, musíme se spojit a právě FERGO je platforma, která to umožňuje. Vyděláme na tom všichni a svět bude o trochu férovější místo k životu,“ doplnil zakladatel projektu Jiří Stibůrek.