Představení projektu

4Ocean


Znečištění naší planety je jeden z největších problémů naší generace. Více než 8 miliard kilogramů skončí v oceánu každý rok. V průměru každou minutu jeden náklaďák. A přitom globální prosperita a velká část světové produkce jídla je závislá na čistých a zdravých oceánech. Jsou to právě oceány, které zachycují přebytečný karbon v atmosféře a vytvářejí většinu kyslíku. Víte, jenom to, co dýcháme a je naprosto nezbytné pro naše přežití… Firma 4Ocean byla založena v roce 2017, a nedala si za cíl nic menšího než právě vyčistění světových oceánů od plastů a dalšího odpadu. Náš systém je jednoduchý. Za každý produkt, který si zakoupíte u nás v e-shopu, vylovíme z oceánu jednu libru (0.45 kg) odpadu. Do dnes jsme z oceánu vylovili už více než 2.2 milionu liber odpadu, který by jinak ohrožoval a ubližoval mořský život. Naše mise je postavena na základních 4Ocean pilířích. • O – Optimizing technology. Optimalizace technologií. Za využití moderních technologií vytváříme nové způsoby a přístroje, jak čistit oceány a jak znečištění předejít. Vyvinuli jsme barikádové systémy, které jsou umístěny na vyústění řek, aby zabránily plastu z pevniny dostat se dále do moře. Od malých člunů po velké oceánské lodě se speciálními rameny navrženy právě pro vybírání odpadu. • C – Creating jobs. Vytváření pracovních míst. 4Ocean dnes zaměstnává více než 150 lidí, převážně z místních komunit, kterým poskytuje stálou práci a možnost vzdělávání a dalšího rozvoje. 4Ocean působí v mnoha chudých oblastech, a tímto pomáhá rozvíjet místní komunity. • E & A – Education and Awareness. Vzdělávání a povědomí. 4Ocean pořádá po celém světě dobrovolnické úklidy pláží a další akce, kde účastníky vzdělává a nabádá ke změněn chování a vzdělání svého okolí. • N – New global ekonomies. Nové globální ekonomiky. Zpeněžením plastu, 4ocean vytváří novou ekonomiku a prostředí, kde se zbýrání a odstraňování plastu vyplatí. Přidejte se k nám!

Zapojte se také


0
podporovatelů

0 Kč
celkem vybráno

0
aktivní nabídky

Podpořte nás využitím nabídky


Tato společnost nemá žádné nabídky

Čím žijeme


Každý měsíc pomáháme novým způsobem!


Každý měsíc se 4ocean spojí s jinou charitou či neziskovou organizací, aby podpořil jejich misi. Vytvoříme speciální limitovaný náramek, za jehož nákup část věnujeme na daný projekt. Samozřejmě pořád platí, že za něj vylovíme libru odpadu, tohle je bonus navíc. Tímto oceány nejen čistíme, ale podporujeme obnovu a prosperitu mořského života. V minulosti jsme se spojili například s Project AWARE, který podporuje žraloky nebo s BirdLife International podporující mořské ptáky

Nákupem z e-shopu 4Ocean přispějete na další čištění oceánů


Tým 4Ocean průměrně nasbírá 1 360 kilogramů plastů a odpadků jen z pobřeží ostrova Haiti každý den. Nákupem triček, náramků a dalších předmětů v e-shopu 4Ocean přispějete na provoz organizace a pomůžete jí s čištěním oceánů od našeho odpadu. Pokud navíc omezíte svou domácí produkci plastů, i to bude velká pomoc přírodě.

Dej nám o sobě vědět

Přidej se k 4Ocean LLc


Vaše osobní údaje budou zpracovány dle podmínek ochrany osobních údajů *