Představení projektu

SOS dětské vesničky


SOS dětské vesničky patří mezi nejstarší neziskové organizace pomáhající ohroženým dětem. Z historie nelze opomenout rok 1960, kdy se čeští lékaři začali důkladně zaobírat nedostatky ústavní péče o děti bez rodin. Velkou inspirací jim byly SOS dětské vesničky v sousedním Rakousku a jiných západních zemích. O deset let později tak byla otevřena první SOS dětská vesnička pro třináct maminek v Čechách.

 

Od roku 2014 se výrazně rozšířily služby a kapacity tak, aby mohly SOS dětské vesničky pomáhat více dětem. Pět hlavním služeb zahrnuje preventivní pomoc pro rodiny, okamžitou pomoc dětem v krizovém centru a také podporu pěstounských rodin. Pro mladé lidi od 18 do 26 let se nabízí Dům na půl cesty, kde najdou jistotu bydlení i podporu v osamostatnění. Volnočasové centrum pak slouží dětem jako útočiště pro hraní si s kamarády či psaním úkolů.

 

Zapojte se také


0
podporovatelů

0 Kč
celkem vybráno

0
aktivní nabídky

Podpořte nás využitím nabídky


Tato společnost nemá žádné nabídky

Čím žijeme


Pomoc dobrovolníků je pro ohrožené děti klíčová


Kdo se zajímá o dobrovolnickou činnost, může začít pomáhat SOS dětským vesničkám v rámci celé České republiky. Čísla hovoří za vše, podívejte se, kolika dětem, mladým lidem a rodinám již SOS dětské vesničky pomohly k lepšímu životu a zapojte se i vy.

SOS Sluníčko pomáhá dětem z akutní životní krize


Zařízení SOS Sluníčko s nepřetržitým provozem jistí děti, které potřebují okamžitou pomoc, protože se ocitly v ohrožení a nemohou z různých důvodů setrvat ve své vlastní rodině. Pokud víte o dítěti v krizi nebo potřebujete pomoc vy sami, kontaktujte nás.

Dej nám o sobě vědět

Přidej se k SOS dětské vesničky


Vaše osobní údaje budou zpracovány dle podmínek ochrany osobních údajů *