Představení projektu

Caballinus - Hipoterapie pro děti


Cílem spolku Caballinus je poskytovat komplexní rehabilitaci formou hipoterapie a dalších léčebných metod dětem s centrálními koordinačními poruchami, dětskou mozkovou obrnou, Downovým syndromem, autismem, kombinovanými vadami a celkovým psychomotorickým opožděním. Caballinus tak pomáhá dětem, které nejsou schopny samostatného sedu, lezení či chůze. Hipoterapii provozuje ambulantní formou, na kterou klient dojíždí, nebo formou intenzivních pobytů.    

Spolek Caballinus je členem České hiporehabilitační společnosti a získal statut Střediska doporučené hipoterapie a praktické výuky. Koně mají licenci hiporehabilitačních koní, to znamená, že složili speciální zkoušky nezbytné pro hipoterapii.


Zapojte se také


0
podporovatelů

0 Kč
celkem vybráno

0
aktivní nabídky

Podpořte nás využitím nabídky


Tato společnost nemá žádné nabídky

Čím žijeme


Poznejte naše koně, kteří pomáhají dětem


Všichni koníci, kteří u nás pomáhají dětem, složili specializační zkoušky pro hipoterapii. Jsou klidní a dobře si uvědomují smysl své práce stejně jako jejich lidští kolegové. Ve spolku Caballinus tak společně ctíme etický kodex, který respektuje lidi i zvířata. V průběhu naší dlouholeté praxe prošly hipoterapií už stovky dětí.

Hipoterapie se koná venku i v kryté hale nedaleko Prahy


Ambulantní hipoterapii poskytujeme na farmě ve vsi Hole u Svrkyně. Pro celoroční provoz zde máme k dispozici pískovou jízdárnu, rozmanitý přírodní terén a v případě nepříznivého počasí krytou halu. Pro nasedání klienta využíváme nástupní rampu. Na farmě je vám k dispozici občerstvení a můžete si zde rovněž zakoupit čerstvé mléko nebo domácí med.

Dej nám o sobě vědět

Přidej se k Caballinus


Vaše osobní údaje budou zpracovány dle podmínek ochrany osobních údajů *