Představení projektu

Horská služba


Horská služba České republiky provádí záchranné a pátrací akce v horském terénu, poskytuje první pomoc a zajišťuje transport zraněných. K jejím povinnostem patří také provoz záchranných a ohlašovacích stanic nebo instalace a údržba výstražných a informačních zařízení.

Pracovníci Horské služby rovněž vytváří podmínky pro zajištění bezpečnosti návštěvníků a informují veřejnost o povětrnostních a sněhových podmínkách na horách. Dále hlídkují na hřebenech a sjezdových tratích a provádí lavinová pozorování. Organizace dbá i na přípravu a školení svých členy a spolupracuje s ostatními záchrannými organizacemi doma i v zahraničí.

Činnost Horské služby České republiky je financována dotacemi z Ministerstva pro místní rozvoj a příslušných krajů.

Zapojte se také


0
podporovatelů

0 Kč
celkem vybráno

0
aktivní nabídky

Podpořte nás využitím nabídky


Tato společnost nemá žádné nabídky

Čím žijeme


Informujeme vás o počasí na horách


Hory jsou magické a krásné, ale mohou být i smrtící. Pro vaši bezpečnost sledujeme obzvláště během zimních měsíců počasí stejně jako hrozící laviny. Věnujte pozornost našim zprávám o situaci na hřebenech a neriskujte marnotratně svůj život.

Desatero Horské služby pro tvé bezpečí si můžeš stáhnout i do mobilu


Skalní masivy nejsou vhodným místem na silácké kousky. Stačí jediný chybný krok, trochu zvětralá skála a neštěstí je na světě. Než vyrazíš do hor, ať už lyžovat nebo v létě na kole, stáhni si příslušné Desatero Horské služby, ať skutečně víš, do čeho jdeš a jak se tam máš s ohledem na vlastní bezpečí chovat. 

Dej nám o sobě vědět

Přidej se k Horská služba


Vaše osobní údaje budou zpracovány dle podmínek ochrany osobních údajů *