Představení projektu

Arnika


Arnika je česká nezisková organizace, jejímž posláním je ochrana přírody a zdravého prostředí pro budoucí generace. Dlouhodobě se snaží prosazovat myšlenku vytváření co nejmenšího množství odpadů a nebezpečných látek, aby si i naše děti mohly užívat živých řek a pestré přírody. Arnika se snaží uhájit právo občanů na rozhodování o životním prostředí a svoji činnost opírá o zapojení široké veřejnosti do svých programů a akcí, odborné argumenty a do třetice o komunikaci s médii.

Zapojte se také


0
podporovatelů

0 Kč
celkem vybráno

0
aktivní nabídky

Podpořte nás využitím nabídky


Tato společnost nemá žádné nabídky

Čím žijeme


Aleje patří do naší krajiny


Řadu cest a silnic v naší zemi odnepaměti lemují aleje stromů. Jejich vykácením počet dopravních nehod na silnicích zcela jistě nesnížíme, naopak přijdeme o tisíce stromů, které poskytují stín pocestným a cyklistům, čistí vzduch kolem vozovek a vyrábí kyslík. Proto se Arnika snaží zbytečnému kácení alejí bránit a vzdělává v tomto ohledu úředníky i veřejnost.

Poodří žije


V Chráněné krajinné oblasti Poodří společně s dalšími organizacemi a stovkami dobrovolníků pečujeme o vrbové porosty, které jsou jedním z ekologicky nejcennějších prvků tamní krajiny. Sázíme původní dřeviny, hlavně duby, vrby a topoly. Děláme to s vědomím, že vzrostlé stromy a dutiny v jejich kmenech poskytují domov užitečnému hmyzu i zvířatům. Vysazujeme také hrušně. Ty se jako jediné z ovocných stromů dožívají stovek let a vytváří majestátní solitéry. Přinášejí užitek krajině i místním hospodářům.

Bráníme dalšímu ničení řeky Labe


Aktuálně se hraje o další osud naší řeky Labe. Přestože byl její betonem dosud nespoutaný úsek zařazen mezi nejvýznamnější oblasti evropské přírody, jedná se teď o regulaci jeho splavnosti pro účely podnikání několika málo firem. Pokud vám není tok Labe lhostejný, připojte se k petici a naši činnost také můžete podpořit příspěvkem.

Česko bez jedů


Cílem Arniky je odstranit toxické plasty z českých domácností a místo nich dosadit nezávadné výrobky, recyklaci bez toxických látek a čisté prostředí. Pojďte s námi zastavit recyklaci jedovatých plastů a dostat tak škodlivé látky pryč z našich domovů.

Dej nám o sobě vědět

Přidej se k Arnika


Vaše osobní údaje budou zpracovány dle podmínek ochrany osobních údajů *