Představení projektu

Fond ohrožených dětí


Fond ohrožených dětí lidově zvaný Klokánek je česká nevládní nezisková organizace na pomoc týraným, zanedbávaným, zneužívaným, opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem. Vznikla roku 1990 z iniciativy pěstounů a osvojitelů dětí. Každoročně pořádá o Vánocích a k Mezinárodnímu dni dětí celonárodní dobročinnou sbírku, jejíž výtěžek je pak věnován na bezúročné půjčky na zlepšení bytových podmínek velkých pěstounských rodin a nevratné příspěvky na výživu dětí v případech, kdy byly jejich pěstounům zastaveny sociální dávky z důvodu slovenského občanství přijatého dítěte.

Část prostředků putuje rovněž do sítě regionálních poboček, které tak mohly řešit už téměř 54 tisíc případů ohrožených dětí přímo v terénu. Dále sbírka posloužila k vybudování azylových domů pro rodiny s dětmi a na vytvoření Klokánků pro přechodnou rodinnou péči. V roce 2013 bohužel vstoupila v platnost novela zákona o sociálně právně ochraně dětí, která je pro Klokánky likvidační. Od té doby je FOD díky podpoře veřejnosti schopen provozovat už jen 15 dětských Klokánků.

Jako nejosamělejší strom, jako nejztracenější ostrov, jako nejvyprahlejší poušť… jsou děti bez lásky.

Zapojte se také


5
podporovatelů

98.77 Kč
celkem vybráno

1
aktivní nabídky

Podpořte nás využitím nabídky


Čím žijeme


Přečtěte si příběhy ohrožených dětí


Přestože žijeme v jedné z kulturně a společensky nejvyspělejších zemí, není týrání dětí ani u nás výjimkou. Náš fond jim díky obrovské podpoře veřejnosti účinně pomáhá a poskytuje jim ochranu před nepřízní osudu. Nahlédněte do dětských osudů, není to však veselé čtení.

Podívejte se na lidi a firmy, které ohrožené děti aktivně podporují


Každý rok vystavujeme dlouhý seznam dárců z řad soukromých osob, podnikatelů a firem, kterým není osud znevýhodněných dětí lhostejný. Díky jejich podpoře se může FOD soustředit na svou terénní práci, provozovat Klokánky a pěstouni mohou vychovávat osvojené děti.

Dej nám o sobě vědět

Přidej se k Fond ohrožených dětí


Vaše osobní údaje budou zpracovány dle podmínek ochrany osobních údajů *