Představení projektu

EVERGREEN EARTH


Věříme, že má-li lidstvo úspěšně kolonizovat další planety, potřebujeme se nejdříve naučit správně hospodařit s naší mateřskou planetou. Doposud se lidem dařilo úspěšně tvořit pouze jeden ekosystém - poušť. My to chceme změnit.

Tvoříme funkční ekosystémy

Stejně, jako se rostlina neobejde bez vody, tak se ani žádný kus země neobejde bez funkčního hospodářství. Nejde nám proto jen o sázení stromů, jako to dělají jiné iniciativy. Dnes je potřeba dělat víc. Hledáme komplexní řešení pro společný růst a prosperitu lidí, ekonomiky a přírodního bohatství v jednom funkčním ekonomicky a ekologicky fungujícímu celku. To je skutečné bohatství a to je naše mise.

Spojujeme lidi přírodou

Žili jsme v přesvědčení, že město, lidé a příroda jsou od sebe odděleni hradbami zdí a silnic. Spletli jsme se. Postupně si všichni uvědomujeme, že jsme součástí jednoho ekosystému, který prosperuje jen jako celek.KONEČNĚ TO VÍME.

Spojením lidí a jejich ekonomické činnosti, která rozvíjí udržitelné hospodářství na přírodních zdrojích, vracíme přírodu všude tam, kde byla na ústupu. 

Díky tomu, že se rozvoj přírody v našich projektech přímo podílí na ekonomické prosperitě lidí, učíme je, jak prospěšné a výhodné je se o přírodu starat. Sami se u toho učíme a vzděláváme....

Zapojte se také


6
podporovatelů

123.86 Kč
celkem vybráno

0
aktivní nabídky

Podpořte nás využitím nabídky


Tato společnost nemá žádné nabídky

Čím žijeme


Ovocné sady v Česku


JSEM STROM A DARUJI TI ŽIVOT. Z jara dávám včelám pyl na tvorbu medu. V létě poskytnu stín a místo k odpočinku nejen Tobě, ale i živočichům. Na podzim tě čeká hostina. Nabídnu ti hojnost surovin na potraviny a nápoje i ekonomické možnosti využití. A až přijde zima a můj čas se nachýlí ROZDÁM SE PRO SVĚT. Tvůj dům rozzáří a zahřejí plameny praskajícího dřeva v krbu, střechu zakryjí trámy z mých mohutných větví. Až budeš usínat, vzpomeň si, že tvé tělo leží na posteli, kterou jsem ti daroval. 

DÝCHÁM ZA PLANETU

Vše co planetě ubližuje, mě posílí. Moje listy zachytávají nejvíce CO2 ze všech rostlin po řasách a koruny mých větví výrazně ochlazují povrch planety. Zadržuji vodu v půdě a zúrodňuji ji svými kořeny.

ČLOVĚČE SLUŠNĚ TĚ ŽÁDÁM. Zakládej nové ovocné sady. Získám nové přátele a ty získáš podstatně širší možnosti ekonomického využití, než když vysázíš monokulturu mých jehličnatých bratrů a sester.

Spolu s výsadbou sadů nyní připravujeme projekt zerowaste výroby báječného cideru a jablečných šťáv.  Koupí trička, tento projekt podpoříš.

Vracíme poušť zpátky lidem


Ve spolupráci se zahraničními projekty připravujeme program rekultivace pouštních oblastí pomocí rozvoje lokálního hospodářství na kaktusových plantážích a plodinách odolávajících extrémním podmínkám.

Opuncie - lék na globální oteplování

Jedna z nejnadějnějších plodin pro hospodaření je kaktusová plodina, kterou všichni znáte - Opuncia. Její květy poskytují barvivo, její plody všichni znáte jako vynikající ovoce. Rozložité větve se dobře množí, zadržují vodu v krajině a vytváří kyslík. Slouží jako píce pro zvířata i materiál pro výrobu plastů a stavební materiál. Stín přitahuje drobné živočichy a poskytuje ochranu dalším rostlinám.Brání erozi, rozšiřování pouště a poskytuje práci a obživu lidem, kteří by jinak museli odejít a hledat místo k životu jinde. 

Milujte a množte kaktusy. 

Dej nám o sobě vědět

Přidej se k Samuel Hornek


Vaše osobní údaje budou zpracovány dle podmínek ochrany osobních údajů *